4 Daireli Kat Planı Örnekleri

Mimari proje hazırlarken karşımıza birçok farklı denklemi bir arada çözmemiz gereken planlar çıkıyor. Proje tasarım konusunda size yardımcı olacak 4 Daireli Kat Planı Örnekleri makalemizi sizler için derledik.

Kat planı örneklerinin size fikir sağlaması açısından yardımcı olacağını düşünüyoruz. Planlı alanlar imar yönetmeliğine göre hazırlanmış taslak projeleri siz bulunduğunuz belediye imar notlarına göre düzenleyerek kullanabilirsiniz.

Planlı alanlar imar yönetmeliğine göre proje hazırlarken dikkat edilmesi ve bilinmesi gereken bazı önemli kurallar vardır. Belediye onaylı proje hazırlarken dikkat edilmesi gereken konulardan biriside minimum oda ölçüleri’ dir. Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği minimum oda ölçülerine göre düzenlenmiş planlar genel olarak standartlara uygun olarak tasarlandı.

Proje hazırlamayı planladığınız arsaya yapıyı çözerken yapı yaklaşma sınırlarına dikkat etmelisiniz.

4 Daireli Kat Planı Örnekleri

1- 4 Adet 2+1 Daire Planı

2+1 = Salon – Mutfak – Balkon – Ç. Yatak Odası – E. Yatak Odası – Banyo – Wc – Antre – Hol

Daire Alanı = Brüt 90 m2

Daireler simetrik olacak şekilde tasarlandı.2- 4 Adet 2+1 Daire Planı

2+1 = Salon – Mutfak – Balkon – Ç. Yatak Odası – E. Yatak Odası – Banyo – Wc – Antre – Hol

Daire Alanı = Brüt 95 m2Bu makalede bulunan plan örneklerine zamanla yenileri eklenecektir. Öneri ve görüşleriniz için yorumlarınızı bekliyoruz. Ayrıca Cephe Tasarımları hakkında hazırlamış olduğumuz makalemize de göz atmanızı öneririz.

FOTOĞRAF: PİXABAY – ANTBİLGİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir