Araba Kapılarından Gelen Gıcırtı ve Sesler için Dikkat!

Araba Kapılarından Gelen Gıcırtı ve Sesler için Dikkat! Kullandığımız araçlar zamanla ilk günkü kalitesini kaybeder ve özellikle kapılardan sesler duymaya başlarız. Bunun çeşitli nedenleri olabilir. Bu makalede bu nedenlerden ve çözümlerinden bahsedeceğiz.

Araç kapılarından gelen sesler genellikle 2 sebepten dolayı gerçekleşir. Bu sebeplerden biri Kapı Fitilleri diğeri ise Kapı kilitleridir.

Kapı Fitilleri Sesi

Arabaların kapı fitilleri zamanla mevcut özelliğini kaybederler ve sertleşirler. Bunun sebepleri araçların güneşte çok beklemesi ve kapı fitillerine zamanla toz dolması olabilir. Sertleşen kapı fittileri özelliğini kaybeder ve sürüş anında gıcırtılara neden olabilir. Bunu çözümü için Würth üretmiş olduğu Slikon Spreyi kullanabilirsiniz.

Arabayı önce temizlettikten sonra Würth Slikon Spreyi fitillere uygulayıp bez yardımıyla etrafa saçılan kimyasal maddeyi temizleyebilirsiniz. Spreyi sıkarken koltuk döşemelerine ve boyaya gelmemesine özen göstermelisiniz, leke yapabilir.

Kapı Kilit Sesleri

Otomobil kilometresi arttıkça özellikle kullanıma bağlı olarak araç kapı kilitlerinden sesler gelmekte. Bunun nedeni genellikle mekanizmada sürtünmeyi azaltan yağın veya kimyasal maddenin zamanla azalmasıdır. Bu sorunu da Würth Sıvı Gres yardımıyla çözebilirsiniz. Sprey halinde gelen bu maddeyi kapı kilit mekanizmasına sıktıktan sonra kapı kolunu çekip bırakarak maddeniz mekanizmanın içine girmesini sağlayabilirsiniz.

FOTOĞRAF: PİXABAY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir