Arabanın En Pis ve En Çok Bakteri Bulunan Yeri

Arabanın En Pis ve En Çok Bakteri Bulunan Yeri sizce neresi olabilir. Bu yer en fazla dokunabileceğiniz bir yerdir. Eviniz gibi, arabanızın düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Arabalarda sıkça kullandığımız bölümlerde bir klozetten daha fazla bakteri bulunabilir.

Araştırmalara göre katılımcıların %12’si araçlarının içini hiç temizlemediğini belirtiyor. Aslında araç içi temizliği de hijyen açısından son derece önemli. Temizlenmemiş otomobillerde istedikleri kadar çoğalabilecek ortalama 700 farklı bakteri türü bulunuyor.

CFU seviyesi, metrekare başına bakteri veya koloni oluşturan ünite sayısıdır. Araştırmalara göre Direksiyonlarda ortalama 629 CFU bulunuyor. Bir telefonda ortalama 100 CFU bulunur. Yani Direksiyon simidin de bir telefona göre 6 kat daha fazla bakteri bulunuyor. Hatta klozetlerde bile ortalama 180 CFU bulunur. Yani klozetten bile kirli Direksiyonunuz olabilir. Bununla birlikte sık kullandığınız düğmeler, el freni, sinyal kolları da yoğun bakteri bulunan bölgelerdir.

Sık kullandığınız bölgeleri düzenli olarak temizlemeniz sizin ve ailenizin sağlığı açısından son derece önemlidir. Sağlıklı günler dileriz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir