Dünyada En Çok İnsan Öldüren Hayvan

Dünyamızı milyonlarca farklı türdeki hayvanlar ve bitkiler ile paylaşıyoruz. Her canlının kendine özgü savunma mekanizması vardır. Bu savunma tarzı biz insanlar için ölümcül olabiliyor. Peki Dünyada En Çok İnsan Öldüren Hayvan bunu nasıl başarabiliyor?

Aslanlar, Timsahlar, Akrepler ve denizde yaşayan saldırgan veya zehirli canlılar bizleri öldürebilir. Ancak bütün bunların dışında bir canlı var ki direkt olmasa da dolaylı olarak milyonlarca insanın ölümüne yol açtı.

SİVRİSİNEKLER !

Sivri sinekler, çift kanatlılar takımının Culicidae familyasından kan emici zararlı böceklerin ortak adıdır. Kan emmek için yaklaşırken vızıltılı sesleriyle  sizi hem rahatsız ederler hemde ısırdıkları bölgede hafif yakıcı bir acıya sebep olurlar.

Su birikintileri, çöp kokuları ve sulak alanlar sivrisinek varlığını arttırır. Sivrisinekler insanlardan ve hayvanlardan kan emdikleri için ciddi hastalıklara neden olabilirler.

Lavanta yağı kullanılması sivrisineklerin vücuda yaklaşmasını önlemektedir. Sivrisinekler taşıdıkları virüsler nedeniyle insan sağlığı açısından tehlikelidirler. Bu yüzden Dünya’da en çok insan öldüren hayvan konumundadır.