Dünyanın En Zehirli Hayvanları

Doğadaki canlılar kendilerini koruyabilmek için çoğu zaman savunma mekanizması geliştirirler. Yaratılışı nedeniyle her canlının kendini has bir özelliği bulunmaktadır. Çoğu hayvan savunma olarak yaratılış itibariyle zehirlerini kullanır. Bundan yola çıkarak Dünyanın en zehirli hayvanları hangileridir? araştırmasını yaptık.

TAŞ BALIĞI

Taş Balığı Dünya’daki en zehirli Balık türüdür. Adını elbette ki görünümünden almaktadır. Tropik sularda, zemine kolayca karışarak saklanabilmektedir. Daha çok Hint ve Pasifik okyanuslarında yaşamaktadır. Sırtında taşıdığı dikenler zehirlidir.

MAVİ HALKALI AHTAPOT

Mavi Çıngıraklı Ahtapot En zehirli ikinci Hayvandır. Ağırlıklı olarak Japonya sahillerinde bulunur. Zehri aynı anda 30 insanı ve 10.000 fareyi öldürebilir.Okyanusun derin sularında yaşarlar.Pasifik Okyanusu ve Hint Okyanusu’nda bolca rastlanır. Zehirleri bir insanı 2-3 dk içerisinde öldürür.

KRAL KOBRA

Kral Kobra Dünya’nın en uzun zehirli yılanıdır. Uzunluğu 6.7 metreye ve ağırlığı da 9 kilograma kadar çıkabilir. Bu tür Güneydoğu Asya’dan Hindistan’a kadar çok geniş bir yaşam alanına sahiptir.

ZEHİRLİ OK KURBAĞASI

alıntıdır

Zehirli Ok Kurbağası Dünya’nın en zehirli hayvanıdır. Genellikle Kolombiya’da bulunur. Tüm vücudu zehir kaplıdır. 150 insanı aynı anda öldürebilecek güçtedir. 175 kadar keşfedilmiş türü bulunmaktadır. Bir insan onlara dokunduğunda felç olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir