Facebook Engellenen Siteyi Spam’ dan HIZLI Çıkarma

Facebook’ ta Engellenen Siteyi veya Sitenizi Spamdan Çıkarma Nasıl Yapılır? Facebook Site Engeli Kaldırma;

Web site sahipleri olarak hepimiz bu alanda mücadele veriyor ve karşımıza çıkan zorlukları aşma durumunda zorlanıyoruz. Günümüzde en büyük sosyal medya paylaşım platformlarından biri olan Facebook internet sitemize ziyaretçi çekebilmemiz için önemli bir platform.

FACEBOOK Site Engeli Kaldırma

Ancak Facebook’ta bazen işler ters gidebiliyor. Gönderiniz topluluk kuralları gereği engelleniyor. Bu durumun nedeni fazla şikayet almanız veya aynı gönderiyi kısa zamanda çok fazla paylaşmanız olabilir. Facebook kendi platformunun güvenli kalması adına bu şekilde engellemeler yapabiliyor. Son yıllarda güvenlik önlemlerini iyice arttırdıkları için bu durum ile çok sık karşılaşılabilir.

Facebook sitemi engelledi kanısındaysanız yapacağınız birkaç işlem ile bu durumdan kurtulabilirsiniz. Bu yazıda sunulan öneriler ile  Facebook engelenen url kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

Facebook Site Engeli Kaldırma

Öncelikle Facebook’da siteniz ile ilgili fazla talep oluşturulmalıdır. Bütün tanıdıklarınızdan Facebook’ ta siteniz ile ilgili paylaşım yapmasını rica etmelisiniz. Sitenizi paylaşmak istediklerinde ”Bunu Paylaşamazsınız!” uyarısı alacaklar. ”Bu Bir Hata” diyerek facebook’a geri bildirim yapmalılar. Bu işlemi ne kadar sık yaparlarsa siteniz için o kadar iyi.

Ayrıca Face Business sayfasından reklam hesabı olarak kayıt yaptırıp Domain’ izi girerseniz Facebook Engellenen Siteyi Spamdan Çıkarma konusunda çok faydası olacaktır.

Siteniz bir içerikten dolayı kara listeye alınmış olabilir. Bu durum için Facebook ile iletişime geçerek sitenizin neden engellendiği konusunda bilgi alabilir ayrıca itiraz edebilirsiniz. Altta vermiş olduğum linke tıklayarak buradan hem Türkçe hemde İngilizce olarak itirazınızı edebilirsiniz.

Engellendiğinizde veya içerikleriniz kaldırıldığında; https://www.facebook.com/help/contact/571927962827151 bu linke tıklayarak itirazda bulunabilirsiniz.

Daha sonra https://developers.facebook.com/tools/debug/og/object/ vermiş olduğumuz bu link ile sitenizin engelinin kalkıp kalkmadığını kontrol edebilirsiniz.

Faydalı olmasını diliyoruz. İyi Çalışmalar! – ANTBİLGİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir