Netflix’te İzlenecek En İyi Türk Filmleri

Evde sıkılıyorsanız bu hazırladığımız film listesi ile eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Netflix’te İzlenecek En İyi Türk Filmleri listemiz de beğeneceğiniz filmler olacaktır.

Netflix'te İzlenecek En İyi Türk Filmleri

Netflix’te İzlenecek En İyi Türk Filmleri

1- 7. Koğuştaki Mucize

7. Koğuştaki Mucize, Mehmet Ada Öztekin’in yönetmenliğini, Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Celile Toyon, İlker Aksum, Mesut Akusta, Deniz Baysal, Yurdaer Okur ve Sarp Akkaya’nın başrollerini paylaştığı Türk yapımı dram filmi. Güney Kore yapımı Miracle in Cell No.7’den uyarlanmıştır. Oldukça duygusal ve etkileyici olan bu eseri izlemenizi tavsiye ediyoruz.

2- Müslüm

Müslüm, yönetmen ve senaristliğini Ketche ve Can Ulkay’ın gerçekleştirdiği sinema filmidir. Timuçin Esen’in Müslüm Gürses’i canlandırdığı filmde, Muhterem Nur’a Zerrin Tekindor, Müslüm Gürses’in babasına ise Turgut Tunçalp hayat veriyor. Müslüm filmi de izlemeniz gereken en kaliteli filmlerden birisidir.

3- Ayla

Ayla, yönetmenliğini Can Ulkay’ın, senaristliğini ise Yiğit Güralp’in gerçekleştirdiği 2017 çıkışlı Türkiye ve Güney Kore ortak yapımı sinema filmi. 1950 yılında başlayan Kore Savaşı sırasında yaşanan gerçek bir hikayeden uyarlanan filmin çekimlerine 2016 yılında başlandı. İzlenmesi gereken filmlerden birisidir.

4- Eşkıya

Eşkıya, başrollerini Şener Şen ve Uğur Yücel’in paylaştığı 1996 yapımı sinema filmi. Yavuz Turgul’un yönettiği ve senaryosunu yazdığı Eşkıya, 1996-1997 sezonunda 2 milyon 568 bin 339 kişi tarafından izlendi. İzlenmesi gereken düşündürücü filmlerden birisidir.

5- Annem

Annem, Mustafa Koton’un yönetmenliğini, Ayşe Balıbey Tanıl, Evren Erdoğan ve Bener Karaçor’ın senaristliğini, Candan Erçetin’ın müziğini, Sumru Yavrucuk, Özge Gürel, Sercan Badur, Tuna Orhan, Itır Esen, Fatma Toptaş, Fülya Özcan, Tuğçe Karabayır ve Zuhal Acar’ın başrollerini paylaştığı film sizi bu günlerde derinden etkileyebilir.

6- Deliler

Delirler filmi hikayesi, Fatih Sultan Mehmet’in gönderdiği Osmanlı elçisi Romanya Prensi Vlad tarafından infaz edilmesiyle başlar. Yaşanan olay karşısında Fatih Sultan Mehmet, Vlad’ı öldürmesi için Baba Sultan’a ferman verir. Baba Sultan görev için Gökkurt, Çebi, Suskun, Adsız, Mübariz, Kongar ve Aşgar’dan oluşan Deliler Birliği’ni Kuman’la birlikte Edirne’den Targoviçte’ye gönderir. Osman Kaya’nın yönetmen koltuğunda oturduğu filmde, Kazıklı Voyvoda Vlad Tepeş’i Erkan Petekkaya, Gökkurt’u Cem Uçan, Aşgar’ı İsmail Filiz, Alaca’yı Nur Fettahoğlu, Baba Sultan’ı Yetkin Dikinciler, Fatih Sultan Mehmet’i de Rüzgar Aksoy canlandırıyor.

7- Av Mevsimi

Av Mevsimi, Yavuz Turgul’un yönetmenliğini yaptığı ve Türk sinemasının üç önemli ismi Şener Şen, Çetin Tekindor ve Cem Yılmaz’ı aynı yapımda buluşturduğu bir filmdir. 2010 yılında gösterime giren film, oldukça beğenilen filmlerden birisidir.

8- Dedemin İnsanları

Dedemin İnsanları, yönetmenliğini Çağan Irmak’ın yaptığı 2011 yapımı Türk melodram sinema filmi. Başrollerini Çetin Tekindor ve Hümeyra’ın paylaştığı film, 25 Kasım 2011 tarihinde Türkiye’deki sinemalarda gösterime girmiştir. İzlenilmesi gereken filmlerden birisidir.

9- Kelebeğin Rüyası

Kelebeğin Rüyası, Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği 2013 yapımı dram filmidir. Başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat’ın paylaştığı film, II. Dünya Savaşı döneminde Zonguldak’ta yaşayan genç şairler Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu’nun hayat hikayesini anlatıyor. Sevilen bir oyuncu kadrosuna sahip bu filmi de seveceksiniz.

10- Çiçero

2019 yılında gösterime giren Çiçero, yönetmenliğini Serdar Akar’ın gerçekleştirdiği biyografik drama filmidir. II. Dünya Savaşı öncesinde Nazi Almanyası adına casusluk yapan ve “Çiçero” lakabıyla tanınan Elyesa Bazna isimli Arnavut casusun hayatını anlatan filmin başrolünde Erdal Beşikçioğlu yer almaktadır.

11- Unutursam Fısılda

Yönetmenliğini ve senaristliğini Çağan Irmak’ın üstlendiği yapımda Hümeyra, Işıl Yücesoy, Farah Zeynep Abdullah, Mehmet Günsür ve Kerem Bursin gibi isimler rol alıyor.  Sağlık lisesinden yeni mezun olup, kasabanın sağlık ocağında hemşireliğe adım atan Hanife ve aykırı kzı kardeşi Haticenin hikayelerini anlatan film oldukça beğenilen filmlerdendir.

Sizinde Eklemek İstediğiniz Film varsa Yorumlarınızı Bekliyoruz.

FOTOĞRAF: PİXABAYANTBİLGİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir