SELÜLİTLERDEN NASIL KURTULABİLİRSİNİZ

Günümüzde çoğu kadının ortak sorunlarından biri olan selülitlerden internet de veya televizyon da birçok kurtulma yolları bulunuyor. Peki selülit nedir? Ne yapılabilir?

Peki tam olarak selülit nedir? Selülit, cildin düzensiz ve topaklı görünmesini sağlayan bir düzensizliktir. Genellikle bacaklarınızı ve kalçalarınızı etkiler, fakat başka yerlerde de ortaya çıkabilir. Bu durum cildin altındaki bağ dokusundan geçen yağ hücrelerinin bir sonucudur. 

Birçok insan selüliti obeziteye bağlar, ancak bu yanlış bir düşüncedir. Bu iki sorunun birbiriyle ilgisi yoktur. Kalın veya ince; herkesin bu cilt durumuyla daha fazla veya daha az ölçüde sorunu olabilir.

SELÜLİT TEDAVİSİ İÇİN NE YAPABİLİR?

Öncelikle size vereceğimiz bilgilerin elbette garantisi yoktur. Çünkü her insanın anatomisi farklıdır, farklı tedavilere farklı tepkiler verebilir. Ancak önerilerimizin zararı olmayacaktır denemenizde fayda olabilir.

KAHVEYİ HİÇ DENEDİNİZ Mİ? Cildinize kahve uyguladığınızda, cilt sorunlarının kaybolmasına neden olan kan akışının uyarır ve size fayda sağlar. Kahve aynı zamanda cildinizle aynı pH değerine sahiptir, yani cildiniz kurumaz veya yağlanmaz. Cildiniz için güvenmediğiniz kullanımlar için çok para harcamak istemiyorsanız, kahve, şeker ve zeytinyağı karışımını da yapabilirsiniz. Denemeye değer değil mi?

Bunun yanı sıra kan akışınızı hareketlendirecek bacak egzersizleri ile selülitlerin azalmasına katkıda bulunabilirsiniz. Soğuk ve sıcak duşlarda bu konuda size yardımcı olabilir.

FOTOĞRAF: PİXABAY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir