Tapu Kayıt Belgesi Nasıl Alınır?

Tapu Kayıt Belgesi veya Tapu Kayıt Sureti daha önceleri sadece Tapu müdürlüklerinden alınabiliyordu. Günümüzde Tapu Kayıt Belgesi e-devlet üzerinden alınabiliyor. Peki Tapu Kayıt Belgesi Nasıl Alınır?

Tapu Kayıt Belgesi eğer Resmi kurumlara verilmek için alınacaksa muhakkak Tapu müdürlüklerinden alınmalıdır. Bunun için İnternetten Tapu Kadastronun sitesinden Belge Talebi başlığı altında randevu alarak Tapu müdürlüklerine başvurabilirsiniz.

Sadece bilgi almak için Tapu Kayıt Belgesi gerekli ise e-devlet üzerinden alabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak TC kimlik no ve şifrenizle e devlet hesabınıza giriş yapınız. Sonra arama bölümüne Tapu Kayıt Belgesi yazınız. Arama sonuçları arasında Tapu Kayıt Belgesi yazan yere tıklayın. Karışınıza TKGM bölümü çıkacaktır. Sol üstte Web Başvuru yazan yere tıklayın. Size ait taşınmaz listesi karşınıza çıkacaktır.

Bilgi almak istediğiniz Taşınmazın üstüne tıklayın. Daha sonra Yeni açılan sayfadaki Tapu Bilgisi Al butonuna tıklarsanız. Tapu Kayıt Belgesine ulaşmış olursunuz.

FOTOĞRAF: PİXABAY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir