TEKNOFEST 2019

Ocak 2017 tarihinde hayata geçen proje olan TEKNOFEST Türkiye’nin millî teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini temel hedefi olarak benimseyen Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı önderliğinde, Türkiye’nin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle düzenleniyor.

İstanbul Yeni Havalimanı’nda düzenlenen ve 23 Eylül Pazar gününe kadar devam edecek olan festivalin açılışında Selçuk Bayraktar açıklama yaptı.

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, “Türkiye, uzayda ve havacılıkta hak ettiği yere gelecektir. Milli İHA ve SİHA’ların altında da bu tutku yatıyor” dedi. TEKNOFEST etkinlik alanında bulunan Phantom 4 uçağına binen Bayraktar, festivale ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Gençler için önemli bir fırsat olarak nitelendirilen proje olmakla birlikte Ülkenin Uzay ve Havacılıkta Hakettiği yere geleceği vurgulanmıştır.

Emine Erdoğan ise twitter hesabında “İstanbul havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz gençlerimiz için önemli bir fırsat. Kız çocuklarımızın da geleceğin teknoloji dünyasında yer almasını sağlayacak bu imkanı iyi değerlendirmesini diliyorum.”  diyerek desteklerini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir