WD-40 PAS SÖKÜCÜ İLE NELER YAPABİLİRSİNİZ?

WD-40’ı daha önce duydunuz mu? Birçok insanın el altında ​​sakladığı inanılmaz derecede çok yönlü bir ürün. Bununla birlikte, pek çok kişi gerçekte ne kadar kullandığını bilmiyor! Bu maddeyi gıcırtılı menteşeler de ve açması zor olan kilitleri yağlamak için kullandık, ancak daha birçok kullanım alanı var. 

İŞTE WD-40’IN KULLANIM ALANLARI

Bazen ayakkabılar zeminde rahatsız edici siyah izler bırakabilir. Endişeye gerek yok, çünkü bu da sadece küçük bir WD-40 ile kolayca çözülebilir. Biraz sıvı püskürtün ve bir bez ile silin. Aynı zamanda duvardaki pastel boya izlerini de WD-40 ile temizleyebilirsiniz.

Bazen parmaklarımız ısı, nem veya ilaç yüzünden şişebilir. Yüzüklerimiz rahatsız edici olabilir ve çıkarmak ister ama çıkaramazsınız. Yüzüğün etrafına ve altına biraz WD-40 püskürtmeyi deneyin; parmağınızın kolayca kaydığını göreceksiniz.

Tutkal gibi yapıştırıcılar WD-40 ile kolayca çıkartılabilir. Sertleşmiş tutkal üzerine biraz püskürtüp bekleyin daha sonra tutkalı bezle çıkarın.

Şarap ve kan gibi zorlu kırmızı lekeler WD-40 ile kolayca çıkartılabilir.

WD-40 ile arabanızdaki küçük çizikleri temizleyebilirsiniz.

Ayrıca evinizde gördüğünüz istenmeyen hamam böceklerinden WD-40 ile kurtulabilirsiniz. Hamam böceği gördüğünüz yerlere biraz sıkarsanız bir daha geri gelmeyeceklerdir.

Deri ayakkabılarınızı WD-40 ile parlatabilirsiniz. Çizikler ve donuk noktaları yok edecek ve deri ayakkabılarınızı sanki onları yeni almış gibi göreceksiniz. Dahası, WD-40 suya dayanıklıdır ve nemi engeller.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir