Yeni Volvo S60 / 2020 Fiyat ve İlginç Özellikleri

Türkiye’de son dönemde oldukça yaygınlaşan Volvo araçlarına 2020 yılında Türkiye’ye gelen yeni Volvo S60 modeli eklendi. Volvo’nun instagram hesabından paylaşılan içeriğe göre de oldukça önemli özelliklerle karşınızda olacak. Yeni yüzü ile oldukça beğeni toplayan araç, rakiplerine karşı da oldukça iddialı konumda.

Yeni Volvo S60’ın Özellikleri Nasıl Olacak?

Volvo yıllardır ülkemizde önemli konumda bir marka ancak yeni Volvo modelleriyle birlikte Mercedes, Bmw ve Audi önemli rakiplerine karşı biraz daha ön plana çıkmaya başladı.

Volvo, S60 tanıtımını ABD’de yeni açmış olduğu üretim tesisinin açılışı ile birlikte yaptı. Sportif Şık Sedan başlığı altında harika bir tasarıma sahip olan Volvo S60 modeli ülkemizde de en çok satan premium araçlardan birisi olacaktır.

ABD’de üretilecek olan ilk Volvo modeli olan S60′ da dizel motor seçeneği bulunmuyor. Ayrıca S60 modeli dizel seçeneği olmayan ilk Volvo modelidir.

Yeni Volvo S60 modelinde Turbo şarjlı ve Süper şarjlı olmak üzere 2 ayrı elektrikli ve benzinli Hybrid motor seçeneği bulunuyor.

Motor seçenekleri

T5 (250 hp) – Benzinli ; Dör silindirli direkt enjeksiyonlu benzinli motor, 8 vitesli Geartronic™ otomatik şanzıman, Önden çekişli

T6 AWD (310 hp) – Benzinli ; Dört silindirli kompresörlü ve turbolu benzinli motor, 8 vitesli Geartronic™ otomatik şanzıman, AWD Dört tekerlekten çekişli

T6 AWD (340 hp) – Elektrikli/Benzinli ; Dört silindirli kompresörlü ve turbolu benzinli motor, 8 vitesli Geartronic™ otomatik şanzıman, Dört tekerlekten çekişli

T8 AWD (390 hp) – Elektrikli/Benzinli; Dört silindirli kompresörlü ve turbolu benzinli motor , 8 vitesli Geartronic™ otomatik şanzıman, Dört tekerlekten çekişliİç ve Dış Donanım

Aracın donanım seviyesine göre jant ve tampon kısmında farklılıklar görülebiliyor. Momentum, R-Design ve Inscription versiyonları alıcısı için farklı donanım seçenekleri sunabiliyor.

S60’ın arka kısmı S90’ı andırıyor. İç mekan tasarımı ise diğer Volvo modelleriyle benzerlik gösteriyor. Hem iç hem de dış görünüm için çok gerekli olan açılabilir cam tavan seçeneği de sonradan araca eklenebiliyor.

S60 modelinde; Pilot Assist, Mesafe Uyarıcı, Adaptif Hız Sabitleyici, Karşıdan Gelenin Şeridine Girmeyi Önleme, Şerit Koruma Yardımcısı, Yoldan Çıkma Önleme Sistemi, Sürücü Uyarı Kontrolü (DAC), Trafik İşareti Bilgisi, Frenleme ile Karşıdan Gelenle Çarpışmanın Etkisini Azaltma ve Hazırlanmış ön emniyet kemerleri gibi önemli Güvenli ve Konforlu sürüş sistemleri bulunmaktadır.

Fiyat Ne olacak?

Yeni Volvo S60 modelinin fiyat listesine Volvo’nun resmi sitesinden ulaşılamıyor.

KAYNAK: VOLVO – ANTBİLGİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir